Kroměřížský Majáles

V pátek 28.4.2023 se v Kroměříži na Velkém náměstí konal jako každý rok Majáles.

Akce školy

Majáles je studenstká akce, která vždy začíná průvodem škol a končí vystoupením/soutěží těch škol. Letošní téma Majálesu byly Muzikály. Každá škola si vybrala nějaký muzikál a podle toho musela vytvořit desetiminutové vystoupení, které poté předvedla na pódiu před ostatními školami a jejich fanošky. Průvod začínal v deset hodin dopoledne. Průvodu se účastnilo celkem sedm škol. A to GymKrom, OAKM, SPŠM, SŠHS, COPT, Veterina a SZSKM. Šlo se z Hanáckého náměstí přes město až se došlo na Velké náměstí. Nejprve vystupovala ZUŠ, která měla připravené hudební vystoupení. A po tomhle vystoupení přišla řada na vystoupení škol. Vystoupení se účastnili všechny školy kromě COPTU. Byla zde i odborná porota, která po konci všech vystoupení vyhlásila vítěze.

Pořadí škol na vysoupení a jejich muzikál:

1. GymKrom - Diskopříběh

2. OAKM - Mamma Mia

3. SPŠM - Pomáda

4. SŠHS - High school musical

5. COPT - nesoutěžil

6. Veterina - The Greatest Showman

7. SZSKM - Hannah Montana

Všechny vystoupení byli krásné. Jenomže vítěz je jenom jeden, a tím byla, stejně jako minulý rok, Veterina.

Vítězům gratulujeme.